Plastové karty - potisk, embossing, kódování

Karta embossovaná

Různé druhy plastových karet patří v současné době neodmyslitelně k běžnému životu. Nejčastěji se setkáváme s platebními, věrnostními, klubovými, identifikačními kartami. Každý z nás je vlastníkem průkazu zdravotního pojištění ve formě plastové kartičky. Jedinečnost každé karty zajišťuje kromě jejího vzhledu zvláště její personalizace, tj. opatření karty údaji, které ji jednoznačně spojují s jejím vlastníkem a obsahují také údaje o jeho oprávněních. Každá karta se personalizací stává jednoznačným nosičem informací.

Pro přenesení personalizačních údajů na plastovou kartu nabízíme několik následujících způsobů:

Karta termotransfer
 • Jednobarevný termotransferový tisk nejčastěji černou nebo bílou barvou. Tisknout můžeme běžný text zvolené velikoti a fontu, grafické objekty, loga, čárový kód případně novější QR kód. Obsahem tisku mohou být identifikační údaje o držiteli karty tj. jméno a příjmení, identifikační číslo, datum vydání, termín platnosti karty ap.. Podle přání zákazníka potiskneme kartu z jedné nebo z obou stran.

 • Plnobarevný tisk vhodný zvláště pro identifikační průkazy s fotografií majitele. Použitá YMCKO páska s dovoluje tisk barevných obrázků ve fotografické kvalitě a zároveň ostrý tisk textu černou barvou. Ekonomický provoz a minimální odpad.


 • Termotisk čárových a QR kódů. Kódy mohou obsahovat identifikační údaje o držiteli karty, QR kód je určen pro zápis většího množství informací.

 • Embossing - ražba znaků karuselovou raznicí. Velikost znaků je dána použitou raznicí. Znaky s výškou 3mm pokrývají celou sadu alfanumerických znaků včetně české diakritiky, znaky s výškou 5mm jsou primárně určeny pro embossing identifikačního čísla, obsahují tedy pouze číslice a několik speciálních znaků. Vyražené znaky tvoří reliéf a nelze je z karty odstranit.

 • Topping - nanesení barevného potisku na vyražené znaky pro dosažení lepšího vzhledu a výrazně lepší čitelnosti. V současné době používáme stříbrnou toppingovou fólii.

 • Kódování magnetického proužku umístěného zpravidla na rubové straně karty. Informace se zapisují speciálním kódovacím zařízením do tří stop. Každá stopa má své specifické parametry kódování dané ISO normou. Na magnetický proužek umístíme informace podle přání klienta. Může to být jméno a příjmení klienta, identifikační číslo, informace o bonusech ap. Proužek může být v provedení LoCo Low Coercivity) s nízkou hustotou záznamu a menší odolností proti poškození záznamu. HiCo (High Coercivity) s vysokou hustotou záznamu a větší odolností záznamu proti poškození. Klient musí vědět s jakým typem proužku "umí" pracovat jeho zařízení

 • Kódování bezkontaktní karet s čipem MIFARE® a RFID užívaných převážně v docházkových systémech a systémech stravování. Kódování

 • Embosser Termotisk

  Termotransferový potisk karet a kódování provádíme na tiskárnách Zebra P 330i a Zebra ZXP Series 7. Personalizaci embossovaných karet provádíme na Embosseru Datacard 280P.

  Předání dat pro potisk, embossing či kódovaní karet může proběhnout některým z obvyklých typů souborů např. textový, excel, dbf a XML. Naši technici si upraví dodaná data do formátu který vyhovuje pro příslušné zpracování karet. Karty nevyrábíme, ale zajistíme podle dodaných podkladů jejich výrobu u osvědčených výrobců, s nimiž máme dlouhodobým kontakty

  Navigace

  Kontakt

  Provozovna:
  Business Information Systems & Services
  BISS, s.r.o.
  Jaselská 1655
  535 01 Přelouč

  Telefon: 602 175 107, 466 953 005
  Fax: 466 953 006
  E–mail: info@biss.cz